VELKOOBCHOD - MALOOBCHOD - ZÁSILKOVÁ SLUŽBA

Zdroje - Měniče

Měnič napětí 12V/230V 600W CZ + nabíječka autobaterií max.3A 

Vaše cena: Kč s DPH
Běžná cena:2 699,00 Kč
Ušetříte - sleva:11.12% / 300,00 Kč
Množství skladem:1
Množství:
Měnič 600W + UPS
Popis produktu
Plně automatický měnič napětí řízený mikroprocesory a nabíječka baterií s možností využití funkce UPS. Vestavěná funkce rychlonabíjení i pomalého nabíjení akumulátoru

Mobilní síťový zdroj na cesty. V osobním nebo nákladním automobilu, v obytném voze čí přivěsu nebo ve člunu potřebujeme často použít síťově napájené spotřebiče, což však není možné při stejnosměrném palubním napětí 12 nebo 24V. Řešením jsou měniče napětí. Vyrábějí ze stejnosměrného napětí palubní síťě střídavé napětí 230V, což Vám umožní využívat tyto přístroje i daleko od civilizace.

Měnič je prostřednictvím síťového kabelu připojen k síti (do zásuvky). Současně je k měniči připojena běžná autobaterie. Spotřebič je připojen do zásuvky měniče a pokud měnič detekuje přítomnost síťového napětí, je spotřebič napájen přímo ze sítě. Pokud dojde k výpadku síťového napětí, měnič automaticky přepne napájení spotřebiče na záložní zdroj (baterii) a spotřebič je tak dále napájen přes měnič napětí, který mění stejnosměrné napětí baterie 12V na 230V AC/50Hz. Po opětovném naběhnutí hlavního zdroje (síť) dojde k automatickému odpojení spotřebiče od měniče a spotřebič je opět automaticky přepojen na napájení ze sítě a zároveň bude automaticky dobíjena autobaterie, tak aby byla připravena pro případný další výpadek sítě. Nabíjení a průběžné udržování baterie v plně nabitém stavu je tedy plně automatické. Tento typ měniče je možné samozřejmě využívat i jako běžný měnič v místech kde není zavedena elektřina, samozřejmě pak ale nemůžete využít funkci UPS.

Přepínač ON/OFF slouží k zapnutí měniče napětí, ale také k přepnutí vestavěné nabíječky na pomalé nabíjení (poloha ON), nebo rychlonabíjení (poloha OFF). Připojený akumulátor se nabíjí na napětí 14,2V a udržuje nabitý na této hodnotě. V případě nabíjení akumulátoru svítí LED označená BATTERY, jakmile je akumulátor nabitý pak LED přestane svítit.

Specifikace:

- vstup 10-15 V DC
- výstup 230 V AC / 50 Hz
- trvalý výstupní výkon max.600 W
- proud bez zatížení < 0.5 A
- tepelná pojistka 60°C +/- 5°C
- pojistka 3x 25 A
- nabíjecí proud 3 A
- výstupní křivka modifikovaná sinusoida
- chlazení ventilátor
- rozměry: 280 x 200 x 70 mm
- hmotnost 3,7 kg

- automatická ochrana proti vysokému napájecímu napětí
- ochrana proti přepólováni (pojistka)
- zásuvka CZ
- přepěťová ochrana

« zpět
designed by P & M | contents ©2019 ELEKTRO - SATELITY - POČÍTAČE | powered by Online Shop PM v2.8 & Quick.Cart